Ano, šéfe! druhý díl (4.série): restaurace Bohéma (Brno)

   Druhý díl Ano, šéfe! nebyl tolik o vaření, jako spíše o férovém podnikání a vztazích ke svým zaměstnancům. Další díl zavedl Zdeňka Pohlreicha do Brna, do Janáčkova divadla. Dva majitelé Josef Zouhar a ing. Kristián Kučera mají zajímavý postoj k placení zaměstnanců a vytváření podmínek pro jejich práci. Zdeněk Pohlreich po natáčení v podniku Bohéma byl šokovaný, o známce nemohla být ani řeč a kdyby mohl, dal by jistě zápornou.

Zdeněk Pohlreich na začátku natáčení byl na restauraci Bohéma zvědavý. Po příchodu do restaurace šéfa interiér nadchl, myslel si chvilku, že zavítal do konečně slušného podniku. Podnik Bohéma působila slibným dojmem, ale co se skrývalo za oponou? Šéf si pročetl menu a číšníkovi nadiktoval své požadavky, objednal si: Polévku Consommé s domácíma nudlemi, Steak z norského lososa v parmské šunce s anglickou zeleninou, Srnční steak se závojem z brusinkové omáčky, Houbové rizoto. Zdeňka překvapila v menu „bilinková omáčka“, podnik působil skvělým dojmem a pak tahle hrubka. Polévka Consommé Zdeňka nenadchla, domácí nudle nebyly až tak domácí a v játrových knedlíčcích bylo asi pět kilo česneku. Losos svou vůní šéfa odradil, domníval se, že je zkažený, zelenina mražená. Rizoto bylo rozvařené a příliš mastné. Srnčí steak špatně, brambory neosolené.

Na scénu přišli majitelé podniku Bohéma a vysvětlovali Zdeňkovi pohnutky, proč si ho do podniku pozvali. Podnik prodělává, měsíčně podle majitelů zhruba 200 tisíc. Zdeněk vysvětlil pánům majitelům, že lidé nebudou platit takové sumy za smradlavé ryby a mraženou zeleninu. Zdenda se zašel podívat do kuchyně za kuchařem Láďou a kuchařem Mirkem, ten se mu svěřil, že pracuje denně bez volna a bez výplaty.

Kuchař Láďa je zavalen objednávkami ze stránek nabízející slevy, to stěžuje kuchařům práci a podniku nepřináší žádný zisk. Podnik Bohéma je na tom tak dobře, že si může dovolit nabízet na menu slevy až 65%. Chladící box podle šéfa nevyhovuje. Sklady surovin nejsou stavěné na velké množství, majitelé podniku mají nepravidelnou platební morálku a to způsobuje kuchařům velké problémy s vařením i uskladněním surovin. Zdeněk Pohlreich pomalu a jistě odhalil hlavní příčiny neúspěchu této restaurace. Podle šéfa oba majitelé páchají ekonomickou sebevraždu. Vedení podniku připouští, že by kuchyň investici potřebovala, ale peníze nemají. Kuchař Láďa byl se Zdeňkem Pohlreichem spokojen a těšil se na další spolupráci.

Pan Josef i pan Kristián si vzali slova šéfa k srdci a během noci přivezli do podniku Bohéma nový chladící box. Během natáčení pořadu vyšlo najevo, že podnik Bohéma je v Brně velmi známý a nikdo v něm nechce pracovat, protože majitelé naplatí. Další natáčecí den Zdeněk zjistil, že kuchař Mirek měl všeho plné zuby a už nepřijde, kde se stala chyba? Zatímco pan Josef parkoval své bílé BMW, Zdeněk Pohlreich čekal, až si budou moci spolu promluvit, ale marně. Kuchaře Láďu drží v podniku jen peníze, které mu majitelé dluží. Zdeněk Pohlreich si potřeboval na chvíli odpočinout, proto zašel na trh koupit pár čerstvých surovin ( špenát, chřest atd.) a o chvilku déle předvedl několik zajímavých, jednoduchých jídel, které by v podniku mohli vařit. Následoval podvečer a zátěžová zkouška pořadu Ano, šéfe!. V podniku se tak setkal zátěžový test a mnoho slevových menu z internetu. Hosté naštvaně čekali na jídelní lístek nebo na své objednané jídlo, co to pro majitele je čekání hodinu, dvě a někdy i tři. Lidé naštvaně odcházeli, byli nespokojeni a jistě se už po této zkušenosti nevrátí. Korunu všemu dal barman, který hodil do nápoje limetku i s nálepkou. V Janáčkově divadle proběhlo ten večer velkolepé představení a šéf se nestačil divit.

Následuje další den, fanoušci Zbrojovky Brno v 9 hodin nedorazili, jak slíbili. Zdenda se poradil s majiteli a kuchařem Láďou na menu, které vařili tento den. V kuchyni se vařilo, Zdeněk pomáhal a opatrně se vyptával, jestli všichni dostali zaplaceno. K velkému překvapení zjistil, že majitelé stále nezaplatili, co slíbili. Zdeněk Pohlreich  si sedl s panem Kristiánem a Josefem ke společnému stolu a doporučil jim podnik prodat, podle něj oba dva podnikat neumějí. Oba majitelé dostali od šéfa ultimátum, zaplatí svým zaměstnancům nebo žádná spolupráce nebude. Zdeněk se za doby natáčení Ano, šéfe! poprvé sebral a odjel domů.

Uplynuly tři týdny a štáb Ano, šéfe! se vrátil na místo činu, do restaurace Bohéma, kde se udály zajímavé věci. Kuchaře Láďu vystřídal kuchař Mirek ( během natáčení dal výpověď ), majitelé ho přemluvili a on začal opět vařit v Bohémě. Zdeněk Pohlreich se vydal po stopách kuchaře Ladislava, který vařil v pizzerii, podle jeho slov mu majitelé Bohémy stále dluží peníze a navíc je díky nim vyšetřován Policií. Podle šéfů Bohémy jim Ladislav ukradl kávovar. Šéf se loučí s Brnem a restaurací Bohéma, nejlepší je podle jeho slov všechno a všechny zavřít.

 

 Sledovat záznam druhého dílu (4.série) Ano, šéfe! – restaurace Bohéma (Brno)Mapa putování Zdeňka Pohlreicha po českých restaurací